ALBUM WARSAW ON AIR – ZDJĘCIA WARSZAWY

Podzielony na 9 rozdziałów album WARSAW ON AIR to zapierające dech zdjęcia lotnicze przedstawiające Stolicę Polski jako tętniący życiem organizm. Fotografie wykonywane były z samolotów oraz śmigłowców.

Album WARSAW ON AIR ma twardą oprawę i duży format – B4 (24x33cm, 256 stron) co sprawia, że nie tylko wspaniale się go przegląda, ale stanowi także doskonały, elegancki prezent z Polski.

Wszystkie opisy w albumie są po polsku i po angielsku.

Zdjęcia wykonywane były w latach 2015-2017.

Warszawa jest piękniejsza niż kiedykolwiek.

Pokażmy to światu.

Zobaczmy to sami!

Nakład wyczerpany


Historia powstania albumu WARSAW ON AIR


Recenzje czytelników albumu o Warszawie WARSAW ON AIR:


SPIS TREŚCI ALBUMU WARSAW ON AIR

Rozdział 1 – Narodziny Miasta

1 – NARODZINY

Rozdział przedstawiający dziką Wisłę w miejskim krajobrazie Warszawy.

Chcesz zobaczyć jak album wygląda od środka? Pobierz pierwszy rozdział!

Dzika Wisła w Rezerwacie Ławice Kiełpińskie na północy Warszawy.

Rozdział 2 – Serce Miasta

2 – SERCE MIASTA

Miejsce, od którego wszystko się zaczęło – warszawska Starówka, przypominająca z powietrza serce.

Stare i “Nowe” Miasto w Warszawie

Rozdział 3 – Tętno Miasta

3 – TĘTNO MIASTA

Miejskie arterie, którymi każdego dnia przemieszczają się setki tysięcy ludzi. Każdej sekundy każdą ulicą bije tętno Warszawy.

Centrum Warszawy widziane ponad Rondem ONZ, 2015

Rozdział 4 – Połączenia

4 – POŁĄCZENIA

Mniejsze lub większe – place, ronda, oraz węzły Warszawy, na których przecinają się miejskie arterie.

Spojrzenie na Śródmieście pond Placem Zbawiciela

Rozdział 5 – Płuca Miasta

5 – PŁUCA MIASTA

Parki Warszawy – tereny zielone, które kontrastują z miejską zabudową. Dopiero z powietrza widać jak bardzo Warszawa jest zielona!

Łazienki Królewskie kontrastujące z miejską zabudową.

Rozdział 6 – Tkanki Miejskie

6 – TKANKI MIEJSKIE

Osiedla, budynki, oraz wszelkie inne grupy zabudowy w mieście. Widziane za dnia oraz nocą – kiedy Warszawa robi największe wrażenie 🙂

Rozdział 7 – Ważne Tkanki

7 – WAŻNE TKANKI

Tkanki miasta, które mają ważny wpływ na funkcjonowanie zarówno miasta, jak i całego państwa. Obiekty historyczne, turystyczne, Pałac Prezydencki, czy Sejm RP, które stanowią o stołeczności Warszawy.

Pałac Prezydencki nocą.

Rozdział 8 – Układ Nerwowy

8 – UKŁAD NERWOWY

Pierwsza i jedyna do tej pory sesja zdjęciowa Warszawy wykonana z wysokości 3500 metrów nad ziemią nocą. Z tej wysokości ulice Warszawy przypominają mniej przypominają miasto, a bardziej chaotyczny układ nerwowy.

Centrum Warszawy widziane z pokładu śmigłowca, 3,5km nad ziemią.

Rozdział 9 – Pamięć Miasta

9 – PAMIĘĆ MIASTA

Miejsca związane z historią oraz pamięcią Warszawy, które dzięki spojrzeniu z powietrza zyskują nowe oblicze.

Godzina “W” w centrum Warszawy

O projekcie WARSAW ON AIR

Ludzie zawsze marzyli o lataniu. Ale po co latać, kiedy nie można pokazać innym tego, co się zobaczyło? Droga do powstania albumu WARSAW ON AIR była kręta i wyboista 🙂 Kierowało nami proste marzenie, które przekuliśmy w rzeczywistość. Bo marzenia nie spełniają się same – marzenia się spełnia.

W 2015 roku dowiedzieliśmy się, że wlecenie śmigłowcem nad ścisłe centrum Warszawy to koszt kilkudziesięciu tysięcy złotych i trudne zgody od kilku urzędów oraz instytucji. Potraktowaliśmy to jednak jako motywację do działania! Dzięki wsparciu Internautów oraz Sponsorów udało nam się wykonać dzienne oraz nocne (pierwsze w takiej jakości) zdjęcia lotnicze Warszawy z pokładu śmigłowca bez drzwi. Łącznie wykonaliśmy 10 sesji zdjęciowych, z czego najwyższa odbyła się na wysokości 3500 metrów nad Warszawą! Prace nad albumem trwały prawie 2 lata (2015-2017).

Byliśmy przekonani, że po wielu publikacjach medialnych oraz głośnej wystawie zdjęć na 35. piętrze wieżowca WTT uda nam się znaleźć wydawcę albumu WARSAW ON AIR. Tak się jednak nie stało. Dlatego postanowiliśmy wydać album samodzielnie 🙂 Była to znakomita decyzja raz początek naszej działalności wydawniczej 🙂

Tak wyglądało fotografowanie ze śmigłowca z otwartymi drzwiami 🙂
W 2016 za fotografię “Planeta Warszawa” Maciej Margas otrzymał I. miejsce w kat. środowisko Grand Press Photo.
2 miesiące po premierze nasz album był wręczany parze książecej Kate i Williamowi jako oficjalny prezent z Muzeum Powstania Warszawskiego.

O autorach

Maciej Margas i Aleksandra Łogusz

Specjaliści od rzeczy niemożliwych. Wizjonerzy, miłośnicy fotografii oraz widoków z wysokości.

Jego debiutancki film “Warsaw 24H timelapse” obejrzało ponad pół miliona ludzi. Za fotografię “Planeta Warszawa” otrzymał nagrodę Grand Press Photo. Lata kiedy tylko może – dronem, samolotem, śmigłowcem – czymkolwiek co wzbija się w powietrze i jest bezpieczne. Dla dobrego zdjęcia jest w stanie zrobić naprawdę dużo. Mimo to po każdej sesji będzie czuje niedosyt. Taki los perfekcjonisty.

Z wykształcenia dziennikarka, z zamiłowania fotograf oraz promotor turystyki w różnych postaciach. W 2014 roku jej fotografia “Sen o Warszawie” otrzymała tytuł Zdjęcia Roku. Mistrzyni marketingu, promocji, zawsze z głową pełną pomysłów. Pokazuje pozytywną stronę Polski – jej piękno. Organizuje, publikuje, i pilnuje, żeby każdy album dotarł do swojego adresata 🙂

Dotychczasowe albumy o Polsce wydane przez POLAND ON AIR:

Nasze albumy dostępne są tylko w naszym sklepie internetowym – nie znajdziesz ich w księgarniach 🙂

0