Wystawa POLSKA Z NIEBA – POLAND FROM THE SKY

O wystawie

Panorama Room na 35. piętrze wieżowca WTT gości Macieja Margasa

i Aleksandrę Łogusz już po raz czwarty – ich poprzednie wystawy w tym miejscu odwiedziło ponad 30 tys. osób. Podczas wydarzenia zaprezentowanych zostanie 26 fotografii w formacie 100x70cm, opisanych w dwóch językach (po polsku i po angielsku), będących wyborem fotografii z albumu POLSKA Z NIEBA.

Wernisaż wystawy oraz uroczysta premiera albumu odbędą się 4 grudnia 2021 o godzinie 18:00 (wstęp z zaproszeniami, dla mediów, oraz po wcześniejszej rejestracji – liczba miejsc ograniczona).

Od 5.12.2021 do 20.12.2021 wystawa będzie czynna codziennie

w godzinach 13:00 – 20:00 (weekendy: 11-20).
Bilety w cenie 10 zł można kupić na miejscu lub poprzez serwis https://app.evenea.pl/event/polskaznieba

Mecenas Albumu i Wystawy:
BayWa r.e.

Partnerzy Albumu i Wystawy:
Grupa WB, CM Systems, Emitel

Organizatorzy Wystawy:
POLAND ON AIR, Globalworth

O albumie

POLSKA Z NIEBA to fascynująca podniebna podróż, dzięki której zachwycisz się Polską – od Bałtyku aż po Tatry! Zabierzemy Cię nad najciekawsze miejsca naszego kraju: piękne parki narodowe, majestatyczne góry, nieoczywiste miasta, malownicze jeziora, czy tajemnicze zamki. To jedyna tak kompleksowa opowieść o Polsce, ukazująca każdy jej region.

POLSKA Z NIEBA to wyjątkowa kolekcja fotografii lotniczych

i niepowtarzalne spojrzenie na Polskę naszych czasów. Prace nad albumem trwały wiele miesięcy, podczas których spędziliśmy w powietrzu dziesiątki godzin. Starannie wyselekcjonowaliśmy miejsca wykonywania zdjęć szukając tego,

co w Polsce najpiękniejsze, najciekawsze, i najważniejsze.

Kiedy wybuchła pandemia koronawirusa, a Polacy ograniczyli podróżowanie, nasza praca zyskała nowy wymiar – uwiecznienia oraz pokazania miejsc, które nie każdy będzie miał okazję oglądać samemu, tym bardziej z powietrza. Nasze fotografie mogą też inspirować i  zachęcić do poznawania Polski na własną rękę.

Dzięki spojrzeniu „z lotu ptaka” prezentujemy miejsca nieoczywiste,

a te znane odkrywamy na nowo. Zdjęcia z góry pobudzają wyobraźnię, zmuszając widza do zastanowienia i refleksji. Kiedy jakiegoś zdjęcia nie rozumiemy – nasz umysł próbuje dociec co się na nim znajduje i dlaczego. Z kolei znając kontekst miejsca, obraz lotniczy pozwala nam dostrzec jego dodatkowe aspekty. Czasem jedna fotografia lotnicza sama potrafi przekazać więcej niż 1000 słów – pokazując skalę, czy opowiadając historię miejsca. W końcu z góry widać więcej.

I z reguły lepiej 🙂

Wyłącznym dystrybutorem albumu jest POLAND ON AIR www.polandonair.com/polska-z-nieba

  • Wydawca: POLAND ON AIR
  • Wymiary: 240 x 330 mm
  • Liczba stron: 320 stron
  • Liczba fotografii: 150
  • Oprawa:  twarda.
  • Projekt okładki: Michał Więckowski / Tryton Media
  • Projekt wnętrza: BUKEBUK
  • Teksty: Maciej Margas, Aleksandra Łogusz
  • Opisy: polskie i angielskie

O autorach

Maciej Margas i Aleksandra Łogusz – twórcy POLAND ON AIR – marki, wydawnictwa, kanału YouTube. Specjaliści od rzeczy niemożliwych. Autorzy albumów oraz wystaw fotograficznych

o Polsce widzianej z powietrza.

On – absolwent Warszawskiej Szkoły Filmowej i laureat Grand Press Photo.

Ona – z wykształcenia dziennikarka, z powołania – fotografka

i właścicielka wydawnictwa.

On – Warszawiak, ona – góralka niskopienna z Bielska-Białej. Razem pokazują świat z niezwykłej perspektywy i promują Polskę.

Fotografie oraz filmy POLAND ON AIR prezentowane były m.in. w Reuters, BBC Four, TVN24, Polityce, w filmach i serialach, a także

na wystawach w Polsce, Czechach, Słowacji, Brukseli czy Australii. Pozostałe albumy z ich kolekcji to WARSAW ON AIR, POLAND ON AIR i SILESIA ON AIR.

Pierwszy z nich w 2017 roku trafił w ręce brytyjskiej pary książęcej.

W planach wydawniczych czekają kolejne albumy o poszczególnych miastach i regionach Polski z lotu ptaka.

Kontakt dla mediów:

Aleksandra Łogusz

791 305 221

info@polandonair.com

0