laser celujacy w samolot

Celowanie laserem w samolot podczas sesji lotniczej

Celowanie laserem w samolot to stwarzanie zagrożenia w powietrzu i na ziemi!

Po naszym wpisie na Facebook rozpętała się prawdziwa burza!

W 2018 roku podczas nocnego lotu nad Wrocławiem do albumu POLAND ON AIR zauważyliśmy celujący w samolot laser. Laserownik nie spodziewał się jednak, że na pokładzie może siedzieć Maciej Margas,  jeden z najlepszych fotografów w Polsce,  specjalizujący się w zdjęciach z powietrza nocą. Na podstawie wykonanych zdjęć udało nam się dokładnie ustalić nie tylko sam adres, ale nawet konkretne okno, z którego celowano do nas laserem.

Sprawa została zgłoszona do Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Stamtąd trafiła na policję, na której Maciej złożył zeznania. Sprawca podczas przesłuchania mówił, że myślał iż celuje laserem w drona, który niedawno latał za jego oknem. Trudno uwierzyć, że można pomylić drona z samolotem.. Został uznany za winnego, jednak prokuratura zawnioskowała w sądzie o warunkowe umorzenie śledztwa, ze względu na niską szkodliwość społeczną czynu. Mamy nadzieję, że te zdjęcia pomogą podnieść świadomość i wagę tego problemu, z którym niestety spotykamy się coraz częściej.

 

Team POLAND ON AIR

Śledź nas na www.youtube.com/polandonair

Link do materiału w TVN24.pl: https://www.tvn24.pl/tak-wyglada-wiazka-lasera-oslepiajaca-pilota-samolotu,972771,s.html

C
laser celujacy w samolot

Mamy nadzieję, że nasza historia wpłynie na większą świadomość ludzi oraz większe bezpieczeństwo w ruchu lotniczym. Pamiętajmy, że celowanie laserem w samolot nie mógł wiedzieć o rozmiarach samolotu oraz o tym, w kogo akurat celuje. Oślepiona laserem osoba może mieć problemy ze wzrokiem, co nocą stwarza wyjątkowo duże niebezpieczeństwo zarówno w powietrzu jak i na ziemi.

0