Album SILESIA ON AIR – Górny Śląsk i woj. śląskie z lotu ptaka

Zobacz przykładowe strony z albumu:

Zachwyć się Górnym Śląskiem i woj. śląskim widzianymi z lotu ptaka dzięki albumowi SILESIA ON AIR! Od Opolszczyzny po Aglomerację Śląską, od Częstochowy po Beskid.

W naszym trzecim albumie odkrywamy znane i nieznane miejsca tego regionu, przełamując stereotypy o nim i udowadniając jak bardzo jest nieoczywisty, zielony, fascynujący. Każde zdjęcie to nowa perspektywa i powód, żeby zatrzymać się na dłużej.

Album SILESIA ON AIR ma twardą oprawę i duży format –  B4 (24x33cm, 256 stron) co sprawia, że nie tylko wspaniale się go przegląda, ale stanowi także doskonały, elegancki prezent z Polski.

Wszystkie opisy w albumie są po polsku i po angielsku.

SILESIA ON AIR to nowa wizytówka Górnego Śląska i woj. śląskiego!

149 zł + wysyłka 16-21 zł

Koniec nakładu. Album nie będzie wznawiany.

Zapraszamy do zamówienia albumu Polska z Nieba lub Bielsko-Biała i Okolice z Lotu Ptaka.


Historia powstania albumu SILESIA ON AIR:


Recenzje czytelników albumu SILESIA ON AIR:


SPIS TREŚCI ALBUMU SILESIA ON AIR

Rozdział 1 – Rybnik

1 – RYBNIK

Mecenas naszego albumu i jedno z najciekawszych górnośląskich miast. Z lotu ptaka uwidacznia się jego urok oraz piękne położenie.

Chcesz zobaczyć jak album wygląda od środka? Pobierz początki rozdziałów!

Rybnik z lotu ptaka

Rozdział 2 – Aglomeracja

2 – AGLOMERACJA

Województwo śląskie to najgęściej zaludnione i prawie najmniejsze województwo w Polce. Znajdująca się tu Aglomeracja Śląska to kilkadziesiąt sąsiadujących ze sobą miast. Z powietrza ich historię oraz wzajemne powiązania.

Gliwice o poranku.

Rozdział 3 – Opolszczyzna

3 – OPOLSZCZYZNA

Historyczny Górny Śląsk to tereny dalekie od przemysłowej Aglomeracji. Urokliwe Opole, Racibórz, Góra św. Anny i okolice to miejsca dla Ślązaków ważne. Z powietrza widać jak te dwa regiony się od siebie różnią.

Opole o poranku

Rozdział 4 – Zagłębie

4 – ZAGŁĘBIE

Choć naraziliśmy się tym wielu Ślązakom, to jednak postanowiliśmy umieścić w albumie kilka zdjęć Zagłębia. Dlaczego? Ponieważ podczas lotu samolotem nie widać granic poszczególnych krain, a w inny sposób być może te zdjęcia nigdy nie ujrzałyby światła dziennego 🙂 Podczas dolotów do lotnisk lecieliśmy nad terenami Zagłębia, dlatego postanowiliśmy umieścić je w naszym albumie. Zagłębie Dąbrowskie sąsiaduje z Górnym Śląskiem, ma jednak inną historię…

Park Gródek, czyli

Rozdział 5 – Częstochowa i fragment Szlaku Orlich Gniazd

5 – CZĘSTOCHOWA

Częstochowa również nie ma wiele wspólnego ze Śląskiem. Jednak ponieważ kilkukrotnie startowaliśmy samolotem spod Częstochowy i przelatywaliśmy nad miastem, postanowiliśmy umieścić je w albumie. Jasna Góra z powietrza prezentuje się fenomenalnie 🙂

Jasna Góra. Dopiero z powietrza widać, że jest twierdzą.

Rozdział 6 – Bielsko-Biała i Beskidy

6 – BIELSKO-BIAŁA I BESKIDY

Płynąca przez Bielsko-Białą rzeka Białka oddziela Śląsk Cieszyński od Małopolski. Są to przepiękne rejony, z których pochodzi Aleksandra. Loty nad Bielskiem i Beskidami zaowocowały w tyle pięknych zdjęć, że musiały się pojawić w albumie SILESIA ON AIR!

Rozdział 7 – Katowice

7 – KATOWICE

Najważniejsze miasto regionu oraz Partner albumu SILESIA ON AIR. Katowice są przede wszystkim szalenie ciekawym, oraz bardzo fotogenicznym miastem. Nowoczesna architektura miesza się tu ze starymi kamienicami, obiekty przemysłowe zmieniają swój charakter, a przy tym wszystkim jest bardzo zielono. W Katowicach jak w soczewce odbijają się zmiany zachodzące na Górnym Śląsku.

Katowicka Strefa Kultury podczas jednego z festiwali.

Mapa lokalizacji z albumu

W albumie SILESIA ON AIR znajdują się miasta i lokalizacje takie jak:

Rybnik, Gliwice, Częstochowa, Opole, Krapkowice, Prudnik, Nysa, Głogówek, Kędzierzyn-Koźle, Pławniowice, Góra św. Anny, Racibórz, Żory, Wodzisław Śląski, Jastrzębie Zdrój, Cieszyn, Ustroń, Wisła, Szczyrk, Żywiec, Bielsko-Biała, Pszczyna, Tychy, Jaworzno, Sosnowiec, Chorzów, Ruda Śląska, Ogrodzieniec, Olsztyn, Bobolice, Mirów, Zabrze, Bytom.


O projekcie SILESIA ON AIR

Po premierze albumu POLAND ON AIR los sprawił, że przeprowadziliśmy się na kilka miesięcy do Katowic. Dla Aleksandry była to niemal podróż w czasie, ponieważ studiowała w tym mieście. Nie była jedna świadoma jak bardzo to miasto się zmieniło! Dla Macieja była to pierwsza w życiu wyprowadzka z Warszawy.

Początkowo myśleliśmy o wydaniu albumu o samych Katowicach. Jednak tym co charakteryzuje region jest to, że jadąc tu samochodem co kilka minut znajdujemy się w innym mieście – jako przykład można tu podać granicę między Katowicami a Chorzowem oraz kwestię położenia Stadionu Śląskiego 🙂 I tak projekt rozszerzył nam się z Katowic na Aglomerację Śląską, a z Aglomeracji – na cały Górny Śląsk, a później także województwo śląskie.

Po 9 miesiącach pracy nakładem Wydawnictwa Poland On Air ukazał się nasz 3. album – SILESIA ON AIR. Powstał on jako nowoczesna wizytówka Górnego Śląska i woj. śląskiego, a jego misją jest zmiana szkodliwych stereotypów o tym regionie. Ten album to nasz pierwszy, w którym nie pojawiają się zdjęcia na pół strony – wszystkie zostały starannie wyselekcjonowane, i wydrukowane tylko w dużym rozmiarze 🙂

Tak wygląda fotografowanie ze śmigłowca z otwartymi drzwiami 🙂

Ponad

1500

sprzedanych egzemplarzy

Album posiada

256

stron

Ponad

131

autorskich fotografii

Format albumu:

24x33cm

w twardej oprawie

“RyBBa” – nasze osobiste odkrycie lotnicze. Z lotu ptaka bielska starówka układa się w kształt ryby.
Lotnicze odkrycie z okolic Nysy – miejsce spadających gwiazd 🙂


O autorach

Maciej Margas i Aleksandra Łogusz

Specjaliści od rzeczy niemożliwych. Wizjonerzy, miłośnicy fotografii oraz widoków z wysokości.

Jego debiutancki film “Warsaw 24H timelapse” obejrzało ponad pół miliona ludzi. Za fotografię “Planeta Warszawa” otrzymał nagrodę Grand Press Photo. Lata kiedy tylko może – dronem, samolotem, śmigłowcem – czymkolwiek co wzbija się w powietrze i jest bezpieczne. Dla dobrego zdjęcia jest w stanie zrobić naprawdę dużo. Mimo to po każdej sesji będzie czuje niedosyt. Taki los perfekcjonisty.

Z wykształcenia dziennikarka, z zamiłowania fotograf oraz promotor turystyki w różnych postaciach. W 2014 roku jej fotografia “Sen o Warszawie” otrzymała tytuł Zdjęcia Roku. Mistrzyni marketingu, promocji, zawsze z głową pełną pomysłow. Pokazuje pozytywną stronę Polski – jej piękno. Organizuje, publikuje, i pilnuje, żeby każdy album dotarł do swojego adresata 🙂

Dotychczasowe albumy o Polsce wydane przez POLAND ON AIR:

Nasze albumy dostępne są tylko w naszym sklepie internetowym – nie znajdziesz ich w księgarniach 🙂

0